Ģitāras burvība un pārsteidzoša muzikalitāte – Joscho Stephan!

Pirmo reizi Rīgā, 2. martā 19:00 Latvijas Radio 1. studijā uzstāsies viens no pasaules virtuozākajiem ģitāristiem Joscho Stephan!
31. Janvārī, 2018, 14:45
Dalīties

Gypsy jazz zvaigzne Jošo Stefans (Joscho Stefan) pievērsies ģitārai 6 gadu vecumā, kad viņa tēvs, vietējās cover grupas mūziķis, iemācīja viņam spēlēt savu repertuāru. Tam sekoja ģitārspēles apguve mūzikas skolā un interese par rokmūziku, džezu un citiem mūzikas stiliem. 13 gadu vecumā Jošo pirmo reizi dzirdēja leģendārā džeza ģitārista Django Reinhardt dziesmu ierakstus. Tas uz viņu atstāja pārsteidzošu iespaidu un noteica Jošo turpmāko muzikālo virzienu, iedvesmojot pašmācības ceļā izzināt un apgūt šī izpildījuma meistarību un virtuozitāti.

Mākslinieka individuālais skanējums ir jaudīgs, tīrs, plūstošs, tas ne tikai iemieso Django aizsākto gypsy swing stilu, bet arī interpretē to visaugstākajā līmenī, aktīvi paplašinot tā robežas. Barry Wahrhaftig vārdiem runājot, Jošo piemīt apbrīnojama tehnika kopā ar brīnišķīgu melodijas izjūtu, un viņa izpildījums ir ārkārtīgi dvēselisks.

“Django spēlē es atradu visu – roku, džezu, klasiku, flamenko – visu, kas man tik ļoti patika un aizrāva citos stilos. Melodija, ritms, idejas. Tas bija lieliski!” – Jošo  Stefans

Jošo debijas albums “Swinging Strings” Amerikāņu žurnālā Guitar Player tika atzīts par mēneša CD, bet žurnāls “Acoustic Guitar” viņu nosauca par mūziķi, kurš reprezentē gypsy jazz ģitārspēles tradīciju nākotni.

Neskatoties uz savu jaunību, viņš ir uzstājies ar labākajiem gypsy swing izpildītājiem pasaulē. Lieliskie džeza mūziķi Paquito de Rivera, James Carter, Charlie Mariano, Grady Tate dedzīgi slavēja talantīgo jaunpienācēju pēc kopējām uzstāšanās reizēm.

“Jošo Stefans ir īstā gypsy jazz uzlecošā zvaigzne un viens no vismežonīgākiem skatuves izpildītājiem” – Robin Nolan

Jošo uzstāšanās Linkoln Centrā Ņujorkā un Našvilā, kā arī Ņujorkas džeza svētnīcā “Birdland” klubā guva vienlīdz labas atsauksmes no skatītāju puses. Viņš ir apbraukājis Austrāliju ar top ģitāristiem Martin Taylor un Tommy Emmanuel, un ar savām grupām (trio un kvintetu) ir uzstājies neskaitāmos nozīmīgos Eiropas festivālos Slovēnijā, Itālijā, Francijā, Polijā, Lielbritānijā un citur.

Māksla improvizēt!

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Biļešu Serviss kasēs un www.bilesuserviss.lv.