Džeza mākslinieku konkurss

Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage” dibināts 2004. gadā. Visu šo gadu laikā konkurss ir kalpojis par unikālu iespēju jauniem māksliniekiem no visas pasaules skaļi pieteikt sevi ekspertu un plašās publikas priekšā.

 “Riga Jazz Stage” laureāti no Latvijas Intars Busulis, Ieva Kerēvica, Jānis Stībelis, Rihards Fedotovs, Tomu Rudzinskis, Kristīne Prauliņa, Daumants Kalniņš, Andris Buiķis, Kristaps Vanadziņš, Paula Saija kļuvuši pazīstami un mīlēti ne vien Latvijā, bet arī tālu ārpus tās robežām.
 Shenel Johns, Domo Branch, A Bu, Gerhard Orning, Batuhan Saliel, Louise Balkwil un daudzi citi ārzemju talanti ir konkursa laureātu vidū.

“Riga Jazz Stage” jau tradicionāli risinās aprīļa sākumā, pulcinot kinoteātrī “Splendid Palace” ne vien konkursa dalībniekus un starptautisku ekspertu žūriju, bet arī klausītājus un mūzikas mīļus, kuri rada neatkārtojamu atmosfēru un džeza mūzikas svētkus.

Konkursa vērtībā ir netikai jauni džeza talanti, bet arī starptautiska ekspertu žūrija, kas sastāv no pasaulē atzītiem džeza mūzikas eskpertiem, festivālu producentiem un kritiķiem. Pateicoties žūrijas sastāvam, konkursantiem ir iespēja saņemt uzaicinājumu no “Rīgas Ritmi”, "Venezia Jazz", “Jazz Time”, "Ronnie Scott's Jazz club", "Lincoln Center","Nardis Jazz club " un citiem.

Konkurss “Riga Jazz Stage” tradicionāli risinās divās kategorijās - nemainīga konkursa vērtība ir “Džeza vokāls” un septiņu instrumentu kategorija, kas mainās no gada uz gadu -  ģitāra, bass, piano, bungas, saksofons, trompete un trombons.

“Riga Jazz Stage” sniedz lielu ieguldījumu Latvijas galvaspilsētas kultūras dzīvē, sabiedrības izglītošanā un džeza mūzikas popularizēšanā.