10 iemesli, kāpēc apmeklēt konkursu „Riga Jazz Stage 2019”

No 4. līdz 6.aprīlim jaunie džeza talanti no visas pasaules satiksies Rīgā, džeza mākslinieku konkursā „Riga Jazz Stage 2019”. Piedāvājam 10 ievērības cienīgus iemeslus, kāpēc apmeklēt konkursu!
29. Martā, 2019, 17:16
Dalīties

 

  • Trešais lielākais konkurss Eiropā!

Džeza mākslinieku konkurss „Riga Jazz Stage” ir lielākais šāda žanra notikums Baltijā un trešais lielākais Eiropā.

  • 6. aprīlī Splendid Palace uzstāsies portugāļu džeza dīva Maria João

Portugāļu dziedātāja Marija Žoau ar savu unikālo stilu kļuvusi par ikonu improvizācijas mūzikas pasaulē. “Dejas ar balsi” – tas ir portugāļu dziedātājas Marijas Žoau raksturojošākais portrets. Koncertā Rīgā Marija uzstāsies ar projektu Ogre Electric Trio, kas ir elektroniskās un džeza mūzikas hibrīds. Neparastais skanējums aizvedīs klausītājus digitālās un analogās skaņu sintēzes pasaulē. Marija Žoau sniegs koncertu “Riga Jazz Stage” noslēgumā sestdien, 6.aprīlī, plkst.19.00 Splendid Palace.

  • 26 spoži džeza talanti no visas pasaules

Iespēja vienkopus iepazīties un klātienē dzirdēt jaunos un ambiciozos džeza māksliniekus no 15 valstīm, tai skaitā no Āzijas valstīm. Šogad klausītājiem būs iespēja dzirdēt 14 jauno džeza vokālistu un 12 džeza pianistu sniegumus.

  • Prestiža žūrija

Šogad konkursantu sniegumu vērtēs pasaulē labi pazīstami un nozīmīgi nozares profesionāļi no ASV, Japānas, Lielbritānijas, Itālijas, Turcijas, Portugāles un Baltijas valstīm.

  • Riga Jazz Quartet

Kā neatņemama konkursa sastāvdaļa ir konkursa pavadošais sastāvs, jeb „Riga Jazz Quartet”, kurā apvienojušies vieni no profesionālākajiem mūziķiem Latvijā – Kristaps Vanadziņš, Jānis Bērziņš, Andris Grunte un Andris Buiķis. Mūziķi šādā sastāvā apvienojas tikai reizi gadā – par godu konkursam „Riga Jazz Stage”.

  • 5 dalībnieki no Latvijas

Latviju šogad pārtāv vislielākais dalībnieku skaits – pieci jaunie džeza izpildītāji, un visi konkursam pieteikušies pirmo reizi.

  • Dzirkstoša atmosfēra

Konkursa koncertu zālē jūtama satraucoša un uzlādējoša enerģija. Katrs no konkursantiem uz skatuves kāpj kā personība un piecu minūšu laikā cenšas klausītājiem sniegt neaizmirstamas emocijas.

  • International Jam Session

Īstiem džeza mūzikas mīļotājiem būs iespēja turpināt vakarus džeza klubā „Trompete”, kur trīs vakarus pēc kārtas (4.–6. aprīlis) notiks konkursam par godu veltīti improvizācijas vakari, jeb Jam Session. Īpašie viesi improvizācijas vakaros būs Una Stade quartet, Evilena Portektore quartet, kā arī Sigvards Dižais quartet.

  • Klausītāju vērtējums

Ikvienam tiek dota iespēja izlemt un noteikt savu simpātiju līdz 5. aprīļa 24:00, veicot balsojumu konkursa mājas lapā www.rigajazz.lv. “Tele2” skatītāju simpātijas balvas ieguvējs tiks paziņots apbalvošanas ceremonijā, kas notiks 6.aprīlī kinoteātrī “Splendid Palace”.

  • Katrs gads ir unikāls

Katru gadu „Riga Jazz Stage” uzaicina jaunos māksliniekus, lai katrs konkursa gads būtu unikāls un skatītāji varētu iepazīt jaunās džeza zvaigznes. Šogad konkursā pirmo reizi piedalīsies mākslinieki no Āzijas – Japānas, Ķīnas un Dienvidkorejas, kā arī no ASV, Zviedrijas, Turcijas un citām valstīm.

Unikālu konkursu padara arī uzaicinātie rezidējošie mākslinieki, kas katru gadu ir dažādi. „Riga Jazz Stage 2019” īpašā viešņa un rezidējošā māksliniece ir portugāļu džeza zvaigzne Maria João, kura ieņems arī žūrijas lomu.

 

Biļetes uz konkursa koncertiem iespējams iegādāties visās „Biļešu Serviss” kasēs un internetā.