Par konkursu


Pavasara nozīmīgākais džeza notikums “Riga Jazz Stage 2022” norisināsies no 7. līdz 9. aprīlim kinoteātrī “Splendid Palace”. Biļetes ir pieejamas www.aula.lv .

Starptautiskam džeza mākslinieku konkursam dalību pieteikuši talanti no Latvijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Vācijas, Čehijas, Lielbritānijas, Itālijas, Lietuvas, Turcijas, Polijas, Beļģijas un Somijas. 2022. gadā konkursā piedalīties aicināti džeza izpildītāji divās kategorijās – Džeza Vokāls un Džeza Bungas.

Jauno mākslinieku sniegumu baudīsim Konkursa koncertā 7. aprīlī, pēc kura žūrija izvirzīs labākos džeza vokālistus un bundziniekus Konkursa finālam  8. aprīlī. Konkursa laureāti tiks paziņoti 9. aprīlī Galā koncertā un vakara turpinājumā uzstāsies Grammy balvas nominats, konkursa rezidējošais mākslinieks -  JAMISON ROSS  no ASV.

Konkursa dalībnieku uzstāšanos pavadīs  „Riga Jazz Quartet” kurā pavienojušies Riga Jazz Stage laureāti - Kristaps Vanadziņš (taustiņi), Miķelis Vīte (bungas), Jānis Rubiks (bass).

"Riga Jazz Stage” ik gadu Rīgā pulcē Latvijas un ārzemju jaunās džeza zvaigznes, ļaujot klausītājiem just līdzi konkursantu radošajai sāncensībai un baudīt džezu, līdz šim vēl nedzirdētās interpretācijās.

Dalībnieku sniegumu klātienē vērtē starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir profesionāli mūziķi un eksperti no Lielbritānijas, Vācijas, Itālijas, ASV, Turcijas un Igaunijas. Latviju pārstāv Maestro Raimonds Pauls ar savu īpašo muzikālo balvu par labāko improvizāciju.
 

“Riga Jazz Stage” ir nozīmīgs notikums, kuru vajadzētu ņemt vērā daudzsološiem džeza mūziķiem. Ceru drīz atgriezties atkal Rīgā! - britu džeza superzvaigzne Entonijs Strongs (Anthony Strong)
 

Gadu gaitā „Riga Jazz Stage” ir kļuvis par unikālu šāda mūzikas žanra un līmeņa pasākumu Baltijas valstīs un trešo džeza izpildītāju konkursu Eiropā. Kopš konkursa aizsākumiem 2004. gadā tajā piedalījušies vairāk kā 300 jaunie džeza talanti no 31 valsts.
Konkursa uzvarētāju vidū ir bijuši tādi pašmāju mākslinieki kā Intars Busulis, Kristīne Prauliņa, Daumants Kalniņš, Matīss Čudars, Kristaps Vanadziņš, Andris Buiķis un daudzi citi.

 

Biļetes ir pieejamas www.aula.lv .

Apmeklējot koncertus, ikvienam apmeklētājam būs jāuzrāda derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas faktu apliecinošs Covid-19 sertifikāts, personu apliecinošs dokuments (pase vai ID) un ieejas biļete.