Roberto Fonsekas albums gūst pozitīvas kritiķu atsauksmes

Šogad viens no galvenajiem festivāla “Rīgas Ritmi” māksliniekiem būs par šobrīd spožāko kubiešu pianistu uzskatītais Roberto Fonseka. Viņa jaunākais albums “Yesun”, kas nāca klajā pērnā gada nogalē, turpina saņemt pozitīvas mūzikas kritiķu atsauksmes.
20. Janvārī, 11:12
Kaspars Zaviļeiskis
Dalīties

Jaunākajā vadošā pasaules mūzikas žurnāla “Songlines” numurā apgalvots, ka “pianists turpina iecementēt savu vietu afrokubiešu slavas zālē”. Viņš tiek nodēvēts par vienu no lieliskākajiem pianistiem uz šā brīža world music skatuves vispār. Par Fonsekas devīto ar savu vārdu parakstīto albumu žurnāls “Songlines” raksta: ”Ar bundzinieka Raula Herreras un ilggadējā sadarbības partnera, kontrabasista Jandija Martineza palīdzību Roberto Fonseka turpina iedziļināties savas dzimtenes mūzikā.”


“Vai džezam obligāti jābūt “izaicinošam” vai “sarežģītam”, lai tas tiktu atzīts par “labu”?” Fonsekas albuma recenzijā retoriski tiek jautāts jaunākajā prestižā žurnāla “JazzTimes” numurā. “Pianists Roberto Fonseka šajā jautājumā iezīmē dažas jaunas takas, neskatoties uz tādu stilu un ietekmju sajaukumu, ko daži varētu uzskatīt par pārāk atšķirīgu, ja ne pat opozicionālu.”


“”Yesun” piemīt skaniskā pilnība, lai arī lielākoties tas ir trio darbs,” raksta leģendārais džeza žurnāls “DownBeat”. “Tā ir liecība ansambļa dinamiskajam diapazonam, kā arī līdera spējai vadīt gan spēlējot akustiskās klavieres, gan citus taustiņinstrumentus. Fonseka ik pa laikam nodemonstrē savu perkusīvo pieskārienu un bezgalīgo improvizatorisko veiklību. Bet vissvarīgākais ir tas, ka viņš parāda arī kodolīga melodisma izjūtu.”


44 gadus vecais pianists un dziedātājs Fonseka ir spilgts kubiešu mūzikas pārstāvis, kurš nebaidās miksēt kopā džezu, fanku, bosanovu, salsu, mambo, rumbu, flamenko, mūsdienu regeja paveidu reggaeton, hiphopu un spoken word jeb runātā teksta stilistiku.


Rīgā Fonseka uzstāsies jaunāko albumu “Yesun” reklamējošās pasaules tūres ietvaros. Festivāla “Rīgas Ritmi” biļetes nopērkamas bilesuserviss.lv.