“Riga Jazz Stage” pārcelts uz nākamo gadu

13. starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage”, kas bija iecerēts šā gada 8. un 9. aprīlī, kinoteātrī “Splendid Palace” notiks 2022. gadā no 7. līdz 9. aprīlim.
22. Martā, 2021, 12:04
Kaspars Zaviļeiskis
Dalīties

“Riga Jazz Stage 2022” paralēli vokālistiem jau otro reizi konkursa vēsturē par uzvaru cīnīsies bundzinieki, tādēļ nākamā gada konkursa viesmākslinieks, kā arī starptautiskās žūrijas dalībnieks, būs “Grammy” balvas nominants, prestižā Thelonious Monk konkursa uzvarētājs, amerikāņu komponists, dziedātājs un bundzinieks Džeimisons Ross. Viņš uzstāsies “Riga Jazz Stage 2022” gala koncertā, tādējādi atklājot savu Eiropas koncerttūri, kā arī pasniegs Rīgā meistarklasi konkursa dalībniekiem.


“Es nekad neko neslēpju, tādēļ tādās reizēs stāstu dažādus noslēpumus, stāstus, dalos ar realitāti, jo mana pieredze mūzikas vidē ir gana liela,” uzsver Džeimisons Ross. “Man patīk dalīties savos novērojumos ar citiem cilvēkiem, lai palīdzētu viņiem izprast, kā ir dzīvot un strādāt radošā profesijā, kā turpināt meklēt, jo galu galā muzikālie meklējumi nekad neapstājas.”   


Konkursā piedalīsies tam šogad jau apstiprinātie mākslinieki, bet biļešu pārdošana tiks izsludināta no jauna. Par līdz šim iegādātajām biļetēm nauda tiks atmaksāta.


Nākamā gada konkursā būs plašāks starptautiskās žūrijas sastāvs. Vācu džeza producentei un koncertdirekcijas “Just Jazz” direktorei Katerīnai Maijerei, Ņujorkas Linkolna centra džeza nodaļas viceprezidentei Džordžīnai Džavorai, Venēcijas džeza festivāla mākslinieciskajam direktoram Džuzepem Mormilem, Stambulas džeza kluba “Nardis Jazz Club” mākslinieciskajam direktoram Onderam Fokanam, Londonas “Ronnie Scott’s” džeza kluba koncertu koordinētājam Polam Peisam, Igaunijas džeza festivāla “Jazz Time” organizētājam Toivo Untam, kā arī Džeimisonam Rosam un “Riga Jazz Stage” mākslinieciskajam direktoram Mārim Briežkalnam, pievienosies leģendārais amerikāņu producents, Thelonious Monk konkursa organizētājs Džefs Levensons un pieredzējušais dāņu komponists, saksofonists Benjamins Kopels.


Konkurss “Riga Jazz Stage” tradicionāli norisinās divās kategorijās un tajā ierasti piedalās vairāk kā 20 dalībnieku no padsmit pasaules valstīm. 


“Riga Jazz Stage” organizētāji Mūsdienu mūzikas centrs izsaka pateicību pasākuma atbalstītājiem: Rīgas domei, VKKF, A/S “Tele 2”, A/S “Latvenergo” un “A&T Trade Music”.