Festivālā “Rīgas Ritmi 2023” uzstāsies “Riga Jazz Stage” uzvarētāja Luīze Balkvila

23. starptautiskajā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivālā “Rīgas Ritmi”, kas šogad norisināsies no 5. jūlija līdz 8. jūlijam, uzstāsies arī britu mūziķe, džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2022” uzvarētāja vokālistu kategorijā Luīze Balkvila.
22. Februārī, 2023, 10:19
Dalīties

Viņa saņēmusi arī prestižo “Vivian Prindl Outreach Prize”, ko pasniedz Trīsvienības mūzikas koledža Londonā. Jau pērn konkursā “Riga Jazz Stage” Luīze pierādīja, ka viņai piemīt absolūta skatuviskā harisma, kas apvienojumā ar pārliecinošo, brīvo vokālo sniegumu spēj momentāni apburt klausītājus un vēlēties, lai šis muzikālais priekšnesums nebeidzas vēl ilgi. Balkvila pārstāv jauno britu swing džeza paaudzi, pierādot, ka arī šis žanrs joprojām ir nenovecojoša dzīvesprieka un mūsdienīgu vibrāciju piepildīts. Viņas koncerts festivālā notiks 7. jūlijā uz “Riga Jazz Lounge” skatuves un Luīzei pievienosies lieliski Latvijas mūziķi – pianists Viktors Ritovs, basists Jānis Rubiks un bundzinieks Pauls Pokratnieks.

Rīgā ieradīsies arī Kubas, Šveices, Mozambikas, Spānijas, Francijas un Dānijas mākslinieki, bet centrālais notikums būs Maestro Raimonda Paula simfodžeza programmas “Dziesmas bez vārdiem” pirmatskaņojums kopā ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”. 

Festivāla centrālā skatuve būs izvietota Rīgas Doma dārzā, kur 6. jūlijā uzstāsies kubiešu džeza jaunās zelta paaudzes pārstāve, dziedātāja un vijolniece Yilian Cañizares ar “Resilience Trio”, bet vakara otrajā daļā – harismātiskais franču blūza dziedātājs, ģitārists un mutes harmoniku spēles meistars Charles Pasi ar grupu. Savukārt 7. jūlijā – dāņu flamenko ģitārspēles virtuozs Jacob Gurevitsch ar savu trio, otrajā daļā uzstājoties Raimonda Paula trio kopā ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā.

Pilnā programma vēl tiks izziņota. 6. un 7. jūlijā Latvijas Radio 1. studijā notiks arī festivāla galveno viesmākslinieku pasniegtas bezmaksas meistarklases.

Tikmēr servisā “Biļešu paradīze” jau uzsākta Rīgas Doma dārzā iecerēto festivāla koncertu biļešu tirdzniecība.