„Riga Jazz Stage 2019” pulcēs jaunos talantus

Ceturtdien, 14.martā, restorāna “Kaļķu vārti” mājīgajās telpās norisinājās konkursam “Riga Jazz Stage 2019” veltīta preses konferencē, kurā tā organizatori un atbalstītāji dalījās iespaidos par šī gada gaidītāko džeza notikumu.
15. Martā, 2019, 13:50
Dalīties

Preses konferencē piedalījās konkursa “Riga Jazz Stage” direktore Diāna Briežkalne, konkursa mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns, žūrijas pārstāvis Raimonds Pauls, “Tele 2” zīmola vadītāja Ilze Žukova, A/S “Olainfarm” sabiedrisko attiecību vadītāja Dana Hasana, kā arī divi šī gada konkursanti – vokāliste Santa Šillere un pianists Atis Andersons.

Preses konferenci atklāja konkursa mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns, kurš pateicās ilggadējiem draugiem un atbalstītājiem, bez kuru klātbūtnes konkurss nenotiktu ar tādu vērienu, kā šobrīd. M.Briežkalns arī atzīmēja, ka šogad konkursam atlases periodā dalību pieteikuši 56 jaunie džeza talanti no 24 valstīm, no kuriem klātienē Rīgā dzirdēsim 26 konkursantus. Būtiski, ka šī ir pirmā reize konkursa pastāvēšanas vēsturē, kad tajā piedalīsies dalībnieki no Āzijas – Japānas, Dienvidkorejas un Ķīnas.

Žūrijas pārstāvis Maestro Raimonds Pauls atzina, ka viņam ir prieks, ka konkurss “Riga Jazz Stage” turpina pastāvēt un ik gadu pilnveidojas. Būtiski, ka šogad konkursā piedalās jaunie pianisti, un kā atzina Maestro – svarīgi, lai pianists var spēlēt uz kvalitatīva instrumenta, kā arī piebilda, ka tieši nomināciju “Džeza piano” konkursā pēc ilgāka laika ir gaidījis. Jāatzīmē, ka jau ierasti, konkursa apbalvošanas ceremonijā Maestro pasniegs savu simpātijas balvu kādam no dalībniekiem.

“Tele2” zīmola vadītāja Ilze Žukova atzīmēja, ka džezs savos pirmsākumos bija revolucionārs, tāpat kā šobrīd tehnoloģijas, kas nemitīgi mainās un pilnveidojās. Viņa arī atzina “Tele2”, kas kopā ar konkursa organizatoriem jau ir 23 gadus, vienam no konkursantiem pasniegs skatītāju simpātijas balvu – jaunākās paaudzes viedtelefonu, kā arī uz gadu nodrošinās bezmaksas mobilos sakarus.

A/S “Olainfarm” sabiedrisko attiecību vadītāja Dana Hasana atzīmēja to, ka jau 10 gadus uzņēmums ir kopā ar konkursu “Riga Jazz Stage” un sadarbības pamatā ir Valērija Maligina ideja par to, ka Rīgā ir jānotiek kvalitatīviem, Eiropas līmeņa džeza mūzikas pasākumiem. D.Hasana novērtēja konkursa starptautisko rezonansi un atzina, ka konkursa pamatmērķis – pulcēt jaunos talantus un dot viņiem iespēju būt zvaigznei pie džeza mūzikas apvāršņiem – ik gadu no jauna sevi attaisno.

Šī gada konkursa dalībniece, vokāliste Santa Šillere pastāstīja, ka mudinājums piedalīties konkursā nācis pavisam dabiski, jo ikvienam jaunajam latviešu džeza māksliniekam piedalīties “Riga Jazz Stage” ir nerakstīts likums – tas ir būtiskākais atskaites punkts un pirmais nopietnais konkurss, kurā startēt. Arī pianists Atis Andersons atzina, ka pieteikties konkursā viņu mudinājis tieši fakts, ka ikvienam jaunajam māksliniekam tas ir svarīgs pagrieziena punkts – konkursā ir jāpiedalās tagad vai nekad.

Preses konferenci noslēdza konkursa direktore Diāna Briežkalne: “Visu gadu esam cītīgi strādājuši, lai pāris dienas aprīļa sākumā izbaudītu augstvērtīgu džeza mūzikas notikumu. Liels paldies konkursa atbalstītājiem un draugiem, bez kuriem pasākums nebūtu iedomājams. “Riga Jazz Stage” ir unikāls ne vien ar to, ka šobrīd ir vienīgais šāda līmeņa džeza konkurss Eiropā, kur vienlaikus var piedalīties gan vokālisti, gan instrumentālisti, bet arī ar to, ka tieši šis konkurss veido Latvijas mūzikas ainu un vēlāk arī – tās vēsturi. Klausīsimies, baudīsim – džeza talanti satiekas Rīgā!”

Džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2019” norisināsies no 3. līdz 6.aprīlim kinoteātrī “Splendid Palace”, pulcējot 26 vokālistus un pianistus. Šī gada rezidējošā māksliniece ir portugāļu džeza dīva Marija Žoau (Maria João), kas ar savu unikālo stilu un vokālo elastību kļuvusi par ikonu improvizācijas pasaulē.

Konkursa sadarbības partneri: Tele2, AS “Olainfarm”, LIVE RIGA, Rīgas brīvostas pārvalde, Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, A&T Trade Music. Atbalstītāji: restorāns “Kaļķu Vārti”, viesnīca “Europe Royale”, aviokompānija “Turkish Airlines”, oficiālais transports – Domenikss. Informatīvi atbalsta Latvijas Radio, XO FM, Riga This Week, 360 gradusov, Otkritij gorod.

Biļetes nopērkamas visās „Biļešu Serviss” kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv.


Džeza talanti satiekas Rīgā!