"BBC Radio 3" gada nogales džeza šovā arī Elzas Ozoliņas skaņdarbs

Latviešu pianistes Elzas Ozoliņas skaņdarbs "Nostalgia" iekļauts prestižajā "BBC Radio 3" gada nogales džeza šovā, ko vadīja prominentais britu žurnālists Kevins Ležandrs (Kevin Le Gendre).
2. Janvārī, 2020, 18:13
Riga Jazz Stage
Dalīties

Elza Ozoliņa skaņdarbu sakomponēja "Euroradio Jazz Orchestra 2019" koncertprogrammai un tā koncertieraksts tad arī tika iekļauts "BBC Radio 3" programmā līdzās spilgtākajiem pasaules džeza sacerējumiem 2019. gadā.

"Euroradio Jazz Orchestra" ir bigbends, ko jau tradicionāli katru gadu izveido EBU (European Broadcasting Union) džeza producenti, starp kuriem ir arī Latvijas Radio  džeza producents Māris Briežkalns. Pēc spilgtā starta pērn džeza talantu konkursā "Riga Jazz Stage" viņš bigbendam nominēja tieši Elzu Ozoliņu.

Viņa dzimusi Rīgā, šobrīd turpina apgūt džeza zinības Dānijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Ālborgā. Elza mācījusies arī Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā Tallinā.

Elzas Ozoliņas skaņdarbā "Nostalgia" iekļauts arī latviešu tautasdziesmas "Pūt, vējiņi" motīvs. Kā tas izklausās, iespējams dzirdēt no 44. minūtes "BBC Radio 3" gada nogales džeza šova arhīva ierakstā.
Šovu var noklausīties šeit.