Atcelts džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2023”

Atcelts nākamā gada aprīlī iecerētais starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2023”, kurā šoreiz būtu bijis jāpiedalās jaunajiem vokālistiem un saksofonistiem.
1. Novembrī, 2022, 13:56
Dalīties

Konkursa organizētāji cer uz tā atgriešanos tālākā nākotnē, bet tikmēr piedāvā video atskatu uz “Riga jazz Stage 2022” rezidējušā mākslinieka, lieliskā amerikāņu dziedātāja un bundzinieka Džeimisona Rosa uzstāšanos. Pagaidām pēdējā starptautiskajā džeza mākslinieku konkursā par uzvarētājiem tika atzīti britu vokāliste Luīze Balkvila un amerikāņu bundzinieks Domo Brančs.

“Tas bija brīnišķīgs konkurss,” sacīja Luīze Balkvila. “Visi bija ļoti atbalstoši un pretimnākoši. Biju arī ļoti pārsteigta par Latvijas džeza mūziķiem un jutos pagodināta būt ar viņiem kopā uz skatuves. Un esmu sajūsmā par uzaicinājumu piedalīties festivālā “Rīgas Ritmi 2023”. Nevaru sagaidīt, kad atkal ieradīšos Rīgā.”

“Esmu ļoti priecīgs, ka uzvarēju, bet tiešām nedomāju par to, kā par savu uzvaru,” teica Domo Brančs. “Domāju, ka uzvarēja visi. Manuprāt, šī konkursa galvenā balva bija tas, ka mēs visi satikām jaunus cilvēkus. Dzirdējām tik daudz dažādu mūziku. No oriģinālmūzikas līdz standartu aranžējumiem. Es esmu no ASV. Nekad nebiju saticis nevienu no Turcijas, Lietuvas vai Latvijas. Man bija jaukas sarunas par dzīvi un vienkārši kopā būšanu. Es domāju, ka tā bija īstā uzvara.”

“Šādi konkursi ir iespēja parādīt savu mākslinieciskumu,” sacīja Džeimisons Ross. “Man ļoti patika tie dalībnieki, kuriem izdevās parādīt ne tikai savas prasmes, bet arī mākslinieciskos muskuļus. Jutos patīkami pārsteigts. Man tiešām bija ļoti interesanti.”

Šādas atsauksmes gan pēc pagaidām pēdējā, gan arī citiem konkursiem nebija retums, tādēļ cerams, ka “Riga Jazz Stage” atkal spēs rast valsts kultūrinstitūciju atbalstu un nest Latvijas vārdu pasaulē jau tuvākajā nākotnē.