Dalībnieks

Lajos Tóth

Ungārija

Lajos Tóth 03 Tekergő - Lajos Tóth
03:27
Lajos Tóth 01 up tempo Giant steps - John Coltrane
04:14
Lajos Tóth 02 Sophisticated Lady - Duke Ellington (Live)
06:09

Biogrāfija

Lajos ir dzimis Ungārijas pilsētā Szolnok, 1990. gadā. Viņam agri radās interese par mūziku, jau 9 gadu vecumā Lajos sāka apgūt klasisko klavierspēli un turpināja šo izglītību līdz vidusskolai, kad paralēli iesaistījās vairākās roka, regeja un blūza grupās. Pēc vidusskolas absolvēšanas Lajos pievērsās džeza mūzikai un apguva to pie János Nagy. 2010. gadā, trio sastāvā, ieguva pirmo vietu Budapeštas "Lakatos Ablakos Dezső Jazz Competition". 2011. gadā uzņemts Grācas Mūzikas universitātē, Austrijā, kur sācis studēt pie Olaf Polziehn un to turpina vēl šodien.
Savu trio nodibināja 2012. gadā, un tajā pašā gadā piedalījās "Tarnów International Jazz Contest" (Polija). 2013. gadā ieguva labākās grupas un labākā solista balvas džeza konkursā "Tirgu Mures" (Rumānija). 2016. gadā trio uzvarēja "Big Sky Jazz Competition" Maskavā. Viņi ir koncertējuši Austrijā, Ungārijā, Polijā, Rumānijā, Slovēnijā un Spānijā tādās vietās kā "23Robadors" (Barselona), "Zoo" (Ļubļana), "Opus" džeza klubā (Budapešta), "Green Hours" (Bukarestē), "Piec Art" džeza klubā (Krakovā) un daudzviet citur. Viņa kompozīcija "Strong River" ir ieguvusi "Downbeat Magazine’s Student Jazz Award" apbalvojumu. 2016. gadā  Lajos ieguva pirmo vietu 5. starptautiskajā "International Jazzhaus Piano Competition" Freiburgā.
2018. gadā viņš dibināja savu jauno kvartetu un ieguva pirmo vietu starptautiskajā džeza konkursā Žilinā (Slovākijā). Viņi tika uzaicināti uz "Zilina Jazzfestival", kur kvartets ieguva iespēju dalīt skatuvi ar slaveno Amerikas džeza grupu "The Yellowjackets". Lajos ir strādājis kopā ar Klemens Marktl, Emiliano Sampaio, Morten Ramsbol, Michael Abene, Ed Partyka, Zsolt Bende, Wayne Thomas Brasel, Emilia Martenson, Martina Martenson, Márton Fenyvesi un Lucas Martinez Membrilla.