“Riga Jazz Stage” izsludina pieteikšanos 2019. gada konkursam!

Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage” izsludina pieteikšanos 2019.gada sezonai, šoreiz meklējot jaunos un talantīgos māksliniekus divās kategorijās – “Džeza vokāls” un “Džeza piano”.
28. Novembrī, 2018, 7:21
Dalīties

Kā ierasts, arī 2019.gadā “Riga Jazz Stage” risināsies pavasarī, no 3. līdz 6.aprīlim, kino “Splendid Palace” un apburs konkursa skatītājus  – rīdziniekus un galvaspilsētas viesus – ar neatkārtojamu atmosfēru.

 

Pieteikties konkursam aicināti jaunie džeza mākslinieki no Latvijas un visas pasaules  – talanti, kuri alkst sevi pieteikt starptautiskajā džeza arēnā. Labākie dziedātāji un pianisti, kuri izturēs pirmo atlases kārtu, uzstāsies Latvijā uz kino “Splendid Palace” lielās skatuves ekspertu žūrijas un mūzikas mīļotāju priekšā. Biļetes uz konkursa koncertu, konkursa finālu un gala koncertu, kurā apbalvos uzvarētājus un uzstāsies izcilā portugāļu džeza dziedātāja, “Riga Jazz Stage” rezidējošā māksliniece Marija Žoa (Maria Joao), jau drīz varēs iegādāties “Biļešu serviss” kasēs un mājaslapā.

 

“Riga Jazz Stage” konkursanti ne vien pretendēs uz vērtīgām “Riga Jazz Stage” balvām, finansiālu atbalstu savai karjerai, īpašo Maestro Raimonda Paula balvu, bet arī saņems uzaicinājumu uz pasaulē mīlētiem džeza festivāliem un iecienītiem džeza klubiem.

 

Visspilgtākajiem dalībniekiem pēc konkursa būs iespēja uzstāties rīdzinieku mīlētajā festivālā “Rīgas Ritmi”, burvīgajā Venēcijas džeza festivālā, kā arī Igaunijas festivālā “Jazz Time” un citos. Jaunie talanti saņems arī uzaicinājumu uzstāties pasaulē pazīstamos džeza klubos - “Ronnie Scott's” džeza klubā Londonā, Ņujorkas leģendārajā Linkolna Centrā, džeza klubā “Nardis Jazz Club” un citos.

 

 Fonda „Mūsdienu Mūzikas Centrs” organizētais konkurss „Riga Jazz Stage” norisinās jau kopš 2004.gada. Šo gadu laikā konkurss ir kalpojis par unikālu iespēju jauniem džeza vokālistiem un instrumentālistiem no visas Eiropas skaļi pieteikt sevi ekspertu un plašas publikas priekšā. Vairāki talantīgi jaunie mākslinieki pēc dalības “Riga Jazz Stage” kļuvuši pazīstami un mīlēti ne vien Latvijā, bet arī tālu ārpus tās robežām. Atliek tikai pieminēt tādas spožas zvaigznes kā Intaru Busuli, Ievu Kerēvicu, Jāni Stībeli, Rihardu Fedotovu, Tomu Rudzinski, Kristīni Prauliņu, Daumantu Kalniņu un citus.

 

Starptautisko džeza mākslinieku konkursu “Riga Jazz Stage” atbalsta  Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, LIVE RIGA, Rīgas brīvostas pārvalde , AS “Olainfarm”, SIA “Tele2”, SIA IA "A-T Trade Music".

 

Pieteikties dalībai starptautiskajā džeza mākslinieku konkursā “Riga Jazz Stage” iespējams līdz 2019.gada janvāra beigām konkursa mājaslapā http://www.rigajazz.lv/lv/register/.